Od 1.1.2019 roku tego modelu kotłów już nie obsługujemy.
Artykuł dokumentuje przebieg serwisu pieca Viessmann Vitodens 333 WS3B.
Kocioł gazowy Vitodens 333 WS3B w tej wersji produkowany był w 2005r. Rozbudowana automatyka pozwala na zastosowanie kilku obiegów grzewczych a czytelny wyświetlacz ułatwia ich obsługę. Przez wiele lat prowadzenia serwisu kotłów gazowych we Wrocławiu taki kocioł obsługiwaliśmy tylko w kilkunastu lokalizacjach. Kocioł jest mało popularny ze względu na swoją cenę. W kotle Vitodens 333 WS3B jak i innych kotłach gazowych podczas spalania gazu powstają liczne osady. Wypełniają one komorę spalania i obniżają sprawność urządzenia.
Czynności podczas serwisu pieca gazowego.
Podstawową czynnością serwisową przy konserwacji kotła gazowego jest usunięcie pozostałości po spalaniu i przywrócenie możliwie wysokiej sprawności.Po prawej stronie widzą Państwo komorę spalania Vitodens 333 WS3B po około rocznej pracy w domu o powierzchni 150 m3. Po konserwacji - czyste wnętrze kotła zapewnia sprawny odpływ kondensatu oraz lepsze przekazywanie ciepła pomiędzy połomieniem a wymiennikiem. Osłony termiczne pozbawione kontaktu z kondensatem będą służyły latami.
Podczas napraw kotłów kondensacyjnych firmy Viessmann we Wrocławiu, nigdy nie spotkaliśmy się z przypadkiem zniszczenia osłony termicznej w inny sposób, niż poprzez zalanie.
Czyszczenie elementów zapłonowych,konserwacja palnika typu Matrix, szczegółowa kontrola uszczelnień komory spalania i palnika - to i tak nie wszystkie zalecenia rutynowej kontroli serwisu Viessmann.
Artykuł opracowano m.in. na podstawie dokumentacji Serwis Viessmann.